19 Eylül 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

a İmsak Vakti 02:00
Samsun 24°
  • Adana
  • Adıyaman
  • Afyonkarahisar
  • Ağrı
  • Amasya
  • Ankara
  • Antalya
  • Artvin
  • Aydın
  • Balıkesir
  • Bilecik
  • Bingöl
  • Bitlis
  • Bolu
  • Burdur
  • Bursa
  • Çanakkale
  • Çankırı
  • Çorum
  • Denizli
  • Diyarbakır
  • Edirne
  • Elazığ
  • Erzincan
  • Erzurum
  • Eskişehir
  • Gaziantep
  • Giresun
  • Gümüşhane
  • Hakkâri
  • Hatay
  • Isparta
  • Mersin
  • istanbul
  • izmir
  • Kars
  • Kastamonu
  • Kayseri
  • Kırklareli
  • Kırşehir
  • Kocaeli
  • Konya
  • Kütahya
  • Malatya
  • Manisa
  • Kahramanmaraş
  • Mardin
  • Muğla
  • Muş
  • Nevşehir
  • Niğde
  • Ordu
  • Rize
  • Sakarya
  • Samsun
  • Siirt
  • Sinop
  • Sivas
  • Tekirdağ
  • Tokat
  • Trabzon
  • Tunceli
  • Şanlıurfa
  • Uşak
  • Van
  • Yozgat
  • Zonguldak
  • Aksaray
  • Bayburt
  • Karaman
  • Kırıkkale
  • Batman
  • Şırnak
  • Bartın
  • Ardahan
  • Iğdır
  • Yalova
  • Karabük
  • Kilis
  • Osmaniye
  • Düzce
a

Milli kürekçilerden Balkan Şampiyonası’nda 17 madalya

milli kürekçilerden balkan şampiyonası'nda 17 madalya 2

Ay-yıldızlı kürekçiler, tarihinde en çok altın madalya sayısına ulaştığı Balkan Şampiyonası’nı yaşadı.

Ulusal kürekçiler, Kuzey Makedonya’nın Struga kentinde düzenlenen Balkan Şampiyonası’nda 8 altın, 5 gümüş ve 4 bronz madalya kazandı.

Türkiye Kürek Federasyonunun açıklamasına nazaran, 17 madalya kazanan ulusal sportmenler, tarihinde en çok altın madalya sayısına ulaştığı Balkan Şampiyonası’nı yaşadı.

Ulusallar, 8 altın, 5 gümüş ve 4 bronz madalyayla genel klasmanda birinci oldu. Erkekler kategorisinde kupanın sahibi olan ulusallar, bayanlar kategorisinde ise birebir puana sahip olduğu Yunanistan ile ikinciliği paylaştı.

Şampiyonaya, mesken sahibi Kuzey Makedonya’nın yanı sıra Bulgaristan, Yunanistan, Romanya, Sırbistan, Bosna Hersek ve Türkiye katıldı.

Madalya kazanan ulusal kürekçiler

JWA4- (Genç kızlar dört tek) takımı gümüş madalya kazandı.

Irmak Fertuğ – Dava İhtimam – Ruken Ülgey – Aslıhan Naran Akkay

JMB1x (Yıldız erkekler tek çifte) takımı şampiyonayı dördüncü tamamladı.

Yusuf Ziya Ateş

JMB2x (Yıldız erkekler iki çifte) takımı gümüş madalya kazandı.

Kerem Akkiriş – Halil Kaan Köroğlu

JMA4- (Genç erkekler dört tek) takımı altın madalya kazandı.

Ali Ardıl İlgün – Kaan Yılmaz Aydın – Serkan Erkal – Enver Erman

JWA4x (Genç kızlar dört çifte) grubu şampiyonayı dördüncü tamamladı.

Deniznur Serra Baykara – Ayşe Cemre Can – Ruken Ülgey – Aleyna Tülin Telli

JMA2- (Genç erkekler iki tek) grubu bronz madalya kazandı.

Altar Karabudak – Fatih Mehmet Avcı

JMA1x (Genç erkekler tek çifte) grubu altın madalya kazandı.

Eren Efe Kara

JMA2x (Genç erkekler iki çifte) takımı altın madalya kazandı.

Serkan Erkal – Enver Erman

JWB1x (Yıldız kızlar tek çifte) takımı gümüş madalya kazandı.

Eda Erkan

JWB2x (Yıldız kızlar iki çifte) takımı bronz madalya kazandı.

Damla Sungunapa – Derensu Kutluata

JMB8+ (Yıldız erkekler sekiz tek dümencili) takımı altın madalya kazandı.

Aytimur Selçuk – Enes Biber – Yasin Şen – Eren Akbaş – Mehmet Emin Sarıoğlu – Eren Kırcı – Alper Şevket Eren – Mert Can Çayır – Ege Büyükçetin (d)

JMB4- (Yıldız erkekler dört tek) grubu bronz madalya kazandı.

Yasin Şen – Eren Akbaş – Ali Asaf Çifci – Ensar Efe Din

JWB4x (Yıldız kızlar dört çifte) grubu bronz madalya kazandı.

Damla Sungunapa – Eda Erkan – Ayşe Baydar – Derensu Kutluata

JWA8+ (Genç kızlar sekiz tek dümencili) grubu gümüş madalya kazandı.

Irmak Fertuğ – İdeal İhtimam – Selin Ege Akgül – Simla Suay Alıncı – Ayşe Cemre Can – Merve Yeşilmen – Deniznur Serra Baykara – Aleyna Tülin Telli – Tuana Fatma Yıldız (d)

JMB2- (Yıldız erkekler iki tek) grubu altın madalya kazandı.

Mert Can Çayır – Alper Şevket Eren

JMA4x (Genç erkekler dört çifte) takımı şampiyonayı beşinci olarak tamamladı.

Emirhan Balıkçı – Mahmut Tiryaki – Mehmet Giray Kuşkuş – Ahmet Ali Kabadayı

JWA2- (Yıldız kızlar iki tek) grubu altın madalya kazandı.

Ruken Ülgey – Aslıhan Naran Akkay

JWA1x (Genç kızlar tek çifte) grubu altın madalya kazandı.

Deniznur Serra Baykar

JMB4x (Yıldız erkekler dört çifte) takımı gümüş madalya kazandı.

Giray Yazçayır – Yusuf Ziya Ateş – Kerem Akkiriş – Halil Kaan Köroğlu

JWA2x (Genç kızlar iki çifte) grubu şampiyonayı dördüncü tamamladı.

Damla Sungunapa – Ayşe Cemre Can

JMA8+ (Genç erkekler sekiz tek Dümencili) grubu altın madalya kazandı.

Ali Ardıl İlgün – Kaan Yılmaz Aydın – Serkan Erkal – Enver Erman – Fatih Mehmet Avcı – Altar Karabudak – Cevdet Ege Keyifli – Eren Efe Kara – Ege Büyükçetin (d)

Kaynak : Sporx

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Gaziantep FK’nın konuğu Antalyaspor!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.