25 Ekim 2021 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

a İmsak Vakti 02:00
Samsun 12°
  • Adana
  • Adıyaman
  • Afyonkarahisar
  • Ağrı
  • Amasya
  • Ankara
  • Antalya
  • Artvin
  • Aydın
  • Balıkesir
  • Bilecik
  • Bingöl
  • Bitlis
  • Bolu
  • Burdur
  • Bursa
  • Çanakkale
  • Çankırı
  • Çorum
  • Denizli
  • Diyarbakır
  • Edirne
  • Elazığ
  • Erzincan
  • Erzurum
  • Eskişehir
  • Gaziantep
  • Giresun
  • Gümüşhane
  • Hakkâri
  • Hatay
  • Isparta
  • Mersin
  • istanbul
  • izmir
  • Kars
  • Kastamonu
  • Kayseri
  • Kırklareli
  • Kırşehir
  • Kocaeli
  • Konya
  • Kütahya
  • Malatya
  • Manisa
  • Kahramanmaraş
  • Mardin
  • Muğla
  • Muş
  • Nevşehir
  • Niğde
  • Ordu
  • Rize
  • Sakarya
  • Samsun
  • Siirt
  • Sinop
  • Sivas
  • Tekirdağ
  • Tokat
  • Trabzon
  • Tunceli
  • Şanlıurfa
  • Uşak
  • Van
  • Yozgat
  • Zonguldak
  • Aksaray
  • Bayburt
  • Karaman
  • Kırıkkale
  • Batman
  • Şırnak
  • Bartın
  • Ardahan
  • Iğdır
  • Yalova
  • Karabük
  • Kilis
  • Osmaniye
  • Düzce
a

28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde “Büyük Ödüller” verildi

28. uluslararası adana altın koza film festivali'nde "büyük ödüller" verildi 2

Adana Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği 28. Milletlerarası Adana Altın Koza Sinema Şenliği kapsamında gerçekleştirilen “Ulusal Uzun Metraj Sinema Yarışı’nda mükafatlar merasimle sahiplerini buldu. En düzgün sinema mükafatına, direktörlüğünü Ahmet Necdet Çupur’un yaptığı “Yaramaz Çocuklar ” layık görüldü.

Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen, sunuculuğunu Şebnem Özinal ve Volkan Severcan’ın yaptığı Büyük Ödül Merasimi, ünlü sanatkarların kırmızı halıdan geçip alana gelmesiyle başladı.

Merasimde, hayatını kaybeden sanatkarlar, Feridun Düzağaç’ın seslendirdiği “Unutama Beni” müziği eşliğinde anıldı.

Adana Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar, merasimde yaptığı konuşmada, şenliği bu yıl “doğa” temasıyla düzenlediklerini söyledi.

Sinema denince akla Adana’nın geldiğini söz eden Karalar, kentin sinemaya kattığı bedelin tartışılmaz olduğunu belirtti.

Altın Koza‘yı hak ettiği noktaya getirmek için üzerlerine düşeni yapacaklarını aktaran Karalar, “Türk sinemasının sanatkarları dünyanın bütün sanatkarlarından çok daha kıymetlidir zira ruhlarını ortaya koyarlar. Çok pahalı oyuncularımız direktörlerimiz var, hepsine derin sevgilerimi ve hürmetlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Karalar, bu yıl şenliği öbür yıllardan farklı olarak insanların ayağına götürdüklerini, bu kapsamda 30 farklı yerde yazlık sinema gösterimlerinin olduğunu kaydetti.

Aktifliğin sonunda şenlikte, “Ulusal Uzun Metraj Sinema Yarışması”, “Uluslararası Kısa Sinema Yarışması”, “Ulusal Öğrenci Kısa Sinema Yarışması” ve “Adana Kısa Sinema Yarışması”nda ödül alanlar ile mükafatları takdim edenler hatıra fotoğrafı çektirdi.

Şenlikte mükafata layık görülen sanatçı ve eserler şöyle:

Ulusal Uzun Metraj Sinema Müsabakası Mükafatları

En Güzel Sinema Mükafatı: Yaramaz Çocuklar (Ahmet Necdet Çupur)

Yılmaz Güney Mükafatı: Zin ve Ali’nin Kıssası (Mehmet Ali Konar)

Adana İzleyici Mükafatı: Sen Ben Lenin (Tufan Taştan)

En Uygun Direktör Mükafatı: Bir Nefes Daha (Nisan Dağ)

En Düzgün Senaryo Mükafatı: Bir Nefes Daha (Nisan Dağ)

En Güzel Bayan Oyuncu Mükafatı: Koridor (Emel Göksu-Ayşe Demirel)

En Düzgün Erkek Oyuncu Mükafatı: Cemil Gösteri (Ozan Çelik)

En Uygun Müzik Mükafatı: Cemil Gösteri (Taner Yücel)

En Âlâ Manzara Direktörü Mükafatı: Koridor (İlker Berke)

En Uygun Sanat Direktörü Mükafatı: Koridor (Berrin Önal)

En Yeterli Kurgu Mükafatı: Yaramaz Çocuklar (Mathilde Van de Moortel-Elif Uluengin-Nicolas Suburlati)

En Âlâ Yardımcı Bayan Oyuncu Mükafatı: Lacivert Gece (Aslı Bankoğlu)

En Güzel Yardımcı Erkek Oyuncu Mükafatı: Bir Nefes Daha (Eren Çiğdem)

Umut Veren Bayan Oyuncu Mükafatı: Bir Nefes Daha (Hayal Köseoğlu)

Umut Veren Erkek Oyuncu Mükafatı: Bir Nefes Daha (Oktay Çubuk)

Sinema Direktörleri Derneği En Yeterli Direktör Mükafatı: Bir Nefes Daha (Nisan Dağ)

SİYAD Cüneyt Cebenoyan En Yeterli Sinema Mükafatı: Zin ve Ali’nin Öyküsü (Mehmet Ali Konar)

Kadir Beycioğlu Heyet Özel Mükafatı: Dermansız (Hakkı Kurtuluş-Melik Saraçoğlu)

Mansiyon Mükafatı: Yaramaz Çocuklar (Zeynep Çupur)

Memleketler arası Kısa Sinema Müsabakası Mükafatları

En Düzgün Sinema: Tapınak (Murat Uğurlu)

Heyet Özel Mükafatı: Amayi (Subarna Das)

Adana Kısa Sinema Müsabakası Mükafatları

En Yeterli Sinema: Arasta (Hüseyin Baltacı-Mutlu Kahya)

Heyet Özel Mükafatı: Fakir Adamlar Nasıl Ölür (Serkan Kaçmaz)

Ulusal Öğrenci Kısa Sinemaları Yarışı

En Yeterli Deneysel Sinema: Sürgünde Bir Yıl (Malaz Usta)

En Âlâ Belgesel Sinema: Kış (Berrin Öz)

En Uygun Kurmaca Sinema: Aralıklar (Efe Subaşı)

En Âlâ Canlandırma: Sudan Çıkmış Balık (Nur Özkaya)

Kaynak: Haberler.com

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

18. Germencik İncir, Tarım, Kültür ve Sanat Festivali başladı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.